Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

21.08.2019 r. VI Piknik Integracyjny w ŚDS w Anielinie

Utworzono dnia 18.11.2019, 15:21

W dniu 21 sierpnia 2019 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Anielinie odbył się coroczny Piknik Integracyjny "Razem Raźniej". Było to już szóste takie spotkanie. Tematem przewodnim tegorocznego pikniku były zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukazanie pozytywnych aspektów zabawy bezalkoholowej, a także wspieranie działań z tym związanych. Organizowane przez nas cykliczne spotkania mają na celu integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym. Poprzez wspólną zabawę, przekonujemy się że „Razem Raźniej” jest pokonywać wszelkie bariery i stereotypom mówić NIE!. Tego dnia na terenie naszego ośrodka gościliśmy Środowiskowe Domy Samopomocy z: Międzylesia, Radzynia Podlaskiego, Lasek, Sławatycz, Prawna, Białej Podlaskiej, Powiatowego Ośrodka Wsparcia”Przylądek” z Łukowa, DPS św. Józefa z Woli Gułowskiej, Ryżek, WTZ z Żelechowa i Stoczka Łukowskiego, Klub Dziecka, Rodzica i Opiekuna z Żelechowa oraz DD „Senior – WIGOR” w Anielinie. W zabawie licznie wzięli udział mieszkańcy pobliskich miejscowości, rodziny, opiekunowie i terapeuci zaproszonych placówek.
VI Piknik „Razem Raźniej” swoją obecnością uświetnili:
- Poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski,
- Delegat Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Sławomira Skwarka – Paweł Pasik,
- Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek,
- Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego – Radny Sejmiku Lubelskiego Ryszard Szczygieł,
- Starosta Powiatu Łukowskiego Dariusz Szustek,
- Skarbnik Powiatu Łukowskiego Monika Wodyk – Netczuk,
- Radny Rady Powiatu Łukowskiego Wojciech Czerniec.
Mieliśmy zaszczyt również gościć władze Gminy Krzywda: Wójta Gminy Krzysztofa Wardę, zastępcę Wójta Gminy Zofię Mikusek, skarbnika Gminy Małgorzatę Kłosińską, przewodniczącego Rady Gminy Krzywda Krzysztofa Cięciarę wraz z radnymi i sołtysa wsi Kożuchówka Jerzego Miłosza. Z zaproszenia skorzystali również kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych z terenu naszej gminy wraz z pracownikami (tj. GBP w Krzywdzie, GOPS w Krzywdzie, Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej), prezes OSP w Krzywdzie Adam Mateńko wraz z druhami, delegacja PCPR w Łukowie, komendant Komisariatu Policji w Adamowie nadkom. Marcin Baniak wraz z dzielnicowymi, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, proboszcz parafii M.B. Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym ks. kanonik Mieczysław Milczarczyk.
W pikniku wzięło udział ponad 400 osób.
Na uczestników pikniku czekały liczne atrakcje:
- występ grupy teatralnej „Anielinki”,
- spektakularny pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP w Krzywdzie,
- pokaz akrobacji rowerowych (Trial Event Mateusz Kowalczyk),
- fotobudka (Fotoexplozja Bartosz Mroczek), wata cukrowa, lemoniada i lody tajskie (Perfect Party Iwona Ciołek), malowanie twarzy, dmuchaniec,
- rozstrzygnięcie konkursu o bezpieczeństwie na drodze, w którym wzięło udział 10 placówek. Konkurs ten został zorganizowany przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywdzie, którego głównym celem była popularyzacja wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa na drodze.
- prezentacja służb mundurowych, pogadanka na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprowadzona przez sierż. szt. Michała Witka.
W trakcie trwania pikniku, zaproszeni goście oraz uczestnicy ŚDS dokonali uroczystego otwarcia nowo powstałej sali doświadczania świata.
Oprawę muzyczną zapewnił nam zaprzyjaźniony zespół „ADEKS” Rafał Kardas, dzięki któremu bawiliśmy się świetnie podczas pikniku.
Podczas imprezy zapewniono każdemu gorący posiłek (bigos, grochówkę) grilla, słodki poczęstunek, kawę, herbatę i chłodne napoje. Nieoceniona jest także pomoc sponsorów, dzięki którym na pikniku niczego nie zabrakło. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i osobom które włączyły się w przygotowanie pikniku. Piknik przebiegł w miłej, przyjaznej atmosferze i był doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz lepszego poznania osób niepełnosprawnych. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Krzywda, Kierownik, pracownicy i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Anielinie.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny